Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Colníci zhabali drogy za tisíce eur

BRATISLAVA – 12. 11. 2013: Colníci spolu s políciou zaistili viac ako 1 kilogram syntetickej drogy pod názvom metylón. Hodnota zadržaných drog na nelegálnom trhu predstavuje čiastku cca 30 000 eur.

Odberateľom drogy bol poľský občan Wojciech Karol D., ktorý si pre zásielku prišiel do Bratislavy. Poliaka zadržali colníci z kriminálneho úradu finančnej správy v spolupráci s národnou protidrogovou jednotkou 11. novembra 2013, priamo pri preberaní zásielky.

Metylón je číra kryštalická látka, ktorá je zaradená do I. skupiny omamných látok v zmysle prílohy č.1 zákona 139/1998 Z.z. o omamných látkach, psychotropných látkach a prípravkoch. V zaistenom plastovom vrecku bolo 1 016 gramov tejto drogy.

Vyšetrovateľ PZ obvinil muža zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi podľa § 172 Trestného zákona a z nedovoleného ozbrojovania. V prípade preukázania viny mu hrozí odňatie slobody od 10 do 15 rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 130 kB; nové okno]

(12. 11. 2013)

Archív tlačových správ