Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 15

Trnavskí colníci skontrolovali predajcov na tržniciach

TRNAVA - 14. 05. 2014: Trnavskí colníci skontrolovali v uplynulých dňoch elektronické registračné pokladnice u predajcov na trhových miestach. Zákon porušovalo 36 % predajcov.

Na kontrolu dodržiavania ustanovení zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice si tentoraz trnavskí colníci vybrali na kontrolu trhové miesta v nasledovných mestách a obciach trnavského kraja: Dunajská Streda, Dolný Štál, Veľký Meder, Sap, Senica, Skalica, Piešťany, Trnava, Orechová Potôň, Šamorín, Horné Saliby, Trstice, Topoľníky, Sereď, Horná Potôň a Gabčíkovo.

Z 36 skontrolovaných predajných miest zistili porušenia v 13 prípadoch, v niektorých i trojnásobné.

Najčastejším porušením zákona zo strany obchodníkov bolo:

  • nezaevidovanie tržby v pokladnici,
  • nevydanie pokladničného dokladu,
  • vydanie pokladničného dokladu, ktorý však nespĺňal náležitosti zákona.

V niektorých prípadoch boli pokuty uložené priamo na mieste v celkovej výške 2 270 eur. V ostatných sa vedú daňové konania vo veci porušenia predpisov.

„Trnavskí colníci budú v takýchto kontrolách pokračovať i v ostatných mestách a obciach trnavského kraja, čím však nie je vylúčené, že sa vrátia opäť i na už skontrolované miesta,“ skonštatovala Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 282 kB]

(14. 05. 2014)

Archív tlačových správ