Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W2

Colník pomohol k dolapeniu zlodeja

KOŠICE – 12.10.2016 : Spolupráca colníkov a polície sa opäť osvedčila a to aj mimo pracovného času. Duchaprítomnosť košického colníka pomohla polícii pri krádeži v obchodnom dome.

Byť colníkom je pre mnohých zamestnancov finančnej správy nie len povolanie, ale životné poslanie. Služba občanom teda nekončí odchodom z práce, ale ľudia takto rozmýšľajú aj v čase osobného voľna. Príkladom je aj kolega – colník z Košíc.

Mnohí z nás sú počas večerného nákupu v supermarkete sústredení len na to, aby nakúpili nevyhnutné v čo najkratšom čase a mohli si doma užívať aspoň hodinku zaslúženého voľna po celom pracovnom dni. Kolegovi sa však takýto nákup zmenil na policajnú akciu. V uplynulom týždni bol svedkom krádeže tovaru v obchodnom centre. Pred desiatou večer sa traja podozriví rozhodli nakúpiť bez zaplatenia. Košický colník nezaváhal, jedného z páchateľov zadržal ihneď a druhého prenasledoval. Spoločne s privolanými policajtmi sa podarilo mužom zákona zadržať všetkých troch previnilcov.

Vďaka rýchlej reakcii sa dostal kradnutý tovar späť na svoje miesto v nepoškodenom stave.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 195 kB; nové okno]

(12. 10. 2016)

Archív tlačových správ