Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W4

Preverili sme cukrárne či kúpaliská v Nitre

BRATISLAVA/NITRA – 11. 7. 2013: Každá druhá cukráreň či kaviareň v Nitre nevydáva zákazníkom správne bločky za nákup. V júni kontrolóri finančnej správy preverili 75 podnikov – chyby našli v 43 prevádzkach. Počas akcie udelili pokuty v celkovej výške 12 470 eur.

Kontrolná akcia v Nitre bola 21. júna 2013 (piatok) vo večerných hodinách. Zamerala sa na prevádzky cukrárni, kúpaliská, predajne rýchleho občerstvenia a kaviarne. Cieľom kontrol bolo zistiť, či prevádzky riadne evidujú prijaté platby od zákazníkov do elektronických registračných pokladní a či im následne vydajú pokladničný doklad.

Na kontrolnej akcii sa zúčastnilo 64 kontrolórov finančnej správy z daňového úradu v Nitre. Preverili 75 miestnych prevádzok, pričom v 43 prípadoch bolo zistené porušenie príslušných ustanovení zákona o elektronických registračných pokladniach (tzn. cca každá druhá prevádzka porušuje príslušné ustanovenia zákona).

Najčastejším porušením zákona o ERP :

  • nezaevidovanie prijatej tržby v pokladni,
  • podnikateľ tržbu zaevidoval, ale nevydal doklad z pokladne,
  • podnikateľ vyhotovil bloček, ale z pokladne, ktorá nespĺňa zákonné náležitosti.

(11. 07. 2013)

Archív noviniek