Preskočiť na hlavný obsah

Odhalili sme nelegálne cigarety

NITRA – 26.10.2022: Príslušníkom finančnej správy z Colného úradu Nitra sa podarilo odhaliť nelegálne pašované cigarety. V rámci zvýšeného dozoru na hraniciach zaistili celkovo 6000 kusov.

Príslušníci finančnej správy odhalili ďalší pokus o pašovanie cigariet na územie Slovenskej republiky. Pri výkone kontroly bolo zastavené vozidlo Ford Tranzit so slovenským EČV, pričom pri kontrole nákladného priestoru vozidla bolo zistené, že sa v ňom nachádza v čiernom vreci a v kartónovej krabici 300 balení SBC značky Marlboro Gold bez označenia kontrolnými známkami, čo predstavuje 6000 ks cigariet s dĺžkou tabakového povrazca do 80 mm.

Po výzve hliadky sa k vlastníctvu tabakových výrobkov dobrovoľne prihlásila jedna osoba z posádky vozidla. Následne hliadka vyhotovila na mieste fotodokumentáciu z predmetných tabakových výrokov. Finančný únik na spotrebnej dani bol predbežne vyčíslený v sume 809eur.

Prípad bol vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu postúpený Kriminálnemu úradu finančnej správy, ktorý vedie trestné stíhanie pre prečin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru. V prípade preukázania viny hrozí zaistenému páchateľovi trest odňatia slobody jeden až päť rokov.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(26. 10. 2022)

Archív noviniek