Preskočiť na hlavný obsah

„Modrý“ pondelok bol skutočne modrý

NITRA – 24.04.2024: Ozbrojení príslušníci Colného úradu Nitra počas pondelkového rána vykonávali kontrolu na cestách v okolí Štúrova a podarilo sa im zachytiť falzifikáty tovaru svetoznámej značky v rámci ochrany duševného vlastníctva. O osude zaisteného tovaru teraz rozhodne držiteľ ochrannej známky.

Ozbrojení príslušníci Colného úradu Nitra v rámci svojich operatívnych činností vykonávali kontrolu tovaru v cestnej doprave, a keďže „modré“ pondelky nemajú v ich práci miesto, podarilo sa im v ranných hodinách pri kontrole kamiónu s poľskou ŠPZ zachytiť dovoz tovaru, ktorý vykazoval všetky znaky falzifikátu ochrannej známky svetoznámej značky, a to konkrétne rifľové nohavice vykazujúce napodobenia značky „Levi´s“ v počte 21 238 kusov. Uvedením tohto tovaru na trh by vznikla oprávnenej osobe škoda vo výške cca 1 690 000 eur. Jedným zo signálov, že ide o možné falzifikáty ochrannej známky, boli doklady a cieľ dovozu uvedeného textilného tovaru na Slovensku.

O osude zaisteného tovaru teraz rozhodne držiteľ ochrannej známky. Ten má možnosť vyjadriť sa do desiatich pracovných dní. Možnosti sú dve – tovar buď zlikviduje, alebo môže držiteľ ochrannej známky dať podnet na súd. Ten následne rozhodne, či ide o falzifikáty a ako sa má ďalej postupovať.

Upozorňujeme spotrebiteľov, aby sa nedali nalákať na podozrivo nízke ceny a vyhýbali sa nakupovaniu v pochybných a podozrivo lacných obchodoch či u rôznych podomových predajcov. Falošné výrobky môžu byť svojím vyhotovením, kvalitou spracovania alebo zložením nebezpečné pre ich zdravie.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(24. 04. 2024)

Archív noviniek