Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W2

Trnavskí colníci privítali zástupcov colnej správy zo Slovinska

TRNAVA – 28. 03. 2014: V rámci medzinárodnej spolupráce dnes navštívili Colný úrad Trnava colníci zo Slovinska.

Na úvod návštevy trnavskí colníci slovinským hosťom predstavili Colný úrad Trnava, jeho organizačnú štruktúru, činnosti pobočiek, oddelení a staníc. Z dôvodu, že predstaviteľmi hosťujúcej delegácie boli zástupcovia Oddelení následných kontrol v Slovinsku, prezentácia pokračovala predstavením hlavných úloh Oddelení následných kontrol Trnava a Veľký Meder. Aby Trnavčania slovinským colníkom čo najviac priblížili fungovanie tohto oddelenia na Slovensku, nechýbalo ani prezentovanie konkrétnych prípadov z praxe. Zahraničnú návštevu trnavskí colníci oboznámili aj najlepšími praktikami a spôsobmi pri vykonávaní auditov informovala Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava.

Po predstavení činnosti sa Trnavčania postarali o hostí bohatým programom, v rámci ktorého im ukázali krásy tzv. „Malého Rímu“ - mesta Trnavy. Slovinskí colníci z bohatého programu neskrývali nadšenie. Do vlastnej praxe si tak môžu preniesť množstvo získaných skúseností, ktoré sa dozvedeli od svojich slovenských kolegov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 204 kB; nové okno]

(28. 03. 2014)

Archív tlačových správ