Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 16

Ďalšie kolo sprísňovania dohľadu nad tabakom

ŽILINA – 09. 12. 2014: Nové povinnosti z predpisov majú všetci podnikatelia, ktorí predávajú spotrebiteľské balenie tabaku a skladujú ho neoznačené kontrolnou známkou. Musia urobiť inventúru a do polovice decembra tohto roka oznámiť colnému úradu stav zásob. Rovnako to platí aj pre cigary a cigarky, len s januárovým termínom na oznámenie.

Na slovenskom trhu sa zatiaľ predávajú z tabakových výrobkov s kontrolnou známkou len cigarety. Zmenou zákona o spotrebnej dani z tabakových výrobkov sa ňou budú označovať aj tabak, cigary a cigarky.

Celá sieť predajcov od malých stánkov cez predajne až po veľkosklady je podľa novely zapojená do povinnosti vykonať k 1. decembru inventúru zameranú na spotrebiteľské balenie tabaku bez kontrolnej známky. Termín na oznámenie stavu zásob colnému úradu je do  15. decembra tohto roka.

Aj pre obchodníkov spotrebiteľského balenia cigár alebo cigariek platia nové predpisy. Ak takýto tovar predávajú alebo skladujú neoznačené kontrolnou známkou, sú povinní do 15. januára oznámiť colnému úradu stav zásob k 1. januáru 2015.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 133 kB]

(09. 12. 2014)

Archív noviniek