Preskočiť na hlavný obsah

Daňový kalendár na 2024 je aktualizovaný

BRATISLAVA – 09.01.2024: Aktualizovaný Daňový kalendár na rok 2024 je dostupný na portáli finančnej správy.  Vďaka nemu majú daňovníci prehľad o všetkých dôležitých termínoch v tomto roku pri plnení si svojich povinností. 

Na portáli finančnej správy je už dostupný aktualizovaný Daňový kalendár na rok 2024. Daňovníci v ňom nájdu všetky dôležité daňové a colné informácie na tento rok, ako sú napríklad termíny na zaplatenie dane či podanie kontrolného výkazu. Klienti si následne môžu zvoliť filtre (obdobie alebo druh dane) a pozrieť si iba tie udalosti, ktoré sa ich týkajú. Finančná správa touto službou už niekoľko rokov pomáha klientom zorientovať sa v daňových a colných povinnostiach. 

Návštevníci portálu finančnej správy sa ku kalendáru dostanú cez sekciu Elektronické služby. Daňový kalendár nie je dostupný len prostredníctvom portálu. Používatelia si ho môžu importovať napríklad aj do svojho kalendára v telefóne. Na prístup z iných aplikácií je potrebné použiť adresu: https://calendar.google.com/calendar/embed?src=videonavody.fs%40gmail.com&ctz=Europe%2FPrague a vložiť ju do ľubovoľného programu na prácu s kalendárom, ktorý podporuje formát ical.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 297 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(09. 01. 2024)

Archív noviniek