Preskočiť na hlavný obsah

Deň colníkov 2022 už tento víkend

BRATISLAVA – 21.09.2022: V sobotu 24.09.2022 od 11.00 do 17.00 hod. v parku pod Múzeom SNP v Banskej Bystrici budú môcť návštevníci detailne spoznať prácu finančnej správy. Široká verejnosť bude mať možnosť osobne si pozrieť kynologické ukážky, historické zbrane a uniformy, rozličné falzifikáty, ale i chránené druhy rastlín a živočíchov.

Po dvoch rokoch poznačených pandémiou sa tento rok opäť koná tradičné podujatie pri príležitosti Národného dňa colníkov, ktorý si finančná správa oficiálne pripomína dnes 21. septembra. Zúčastní sa ho aj prezident FS Jiří Žežulka. Priamo v parku bude pristavené aj vozidlo so skenovacou technikou. V ňom si návštevníci budú môcť preveriť, z akého kovu sú v skutočnosti vyrobené ich šperky. Verejnosť bude môcť vidieť dynamické ukážky zásahov, dozvedia sa viac aj o histórii colníctva.

Príslušníci finančnej správy budú tiež vysvetľovať, aké chránené druhy rastlín a živočíchov nie je možné z dovolenky privážať ako suveníry. Pre deti aj dospelých sú pripravené rôzne súťaže so zaujímavými výhrami a v infostánku sa verejnosť dozvie užitočné informácie o projektoch finančnej správy, k dispozícii bude aj náborový stánok. Tešíme sa na každého návštevníka.

Pozvánka na Deň colníkov 2022

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(21. 09. 2022)

Archív noviniek