Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W8

Zažite Deň colníkov s celou rodinou

BRATISLAVA – 18.09.2019: V sobotu 21.09.2019 od 14.00 do 17.00 hod. na Nábreží M. R. Štefánika (Námestie pri obchodnom centre Eurovea) budú môcť návštevníci spoznať prácu finančnej správy. Počas tradičného podujatia „Národný deň colníkov“ môžu návštevníci vidieť zásah kukláčov, služobné psy budú vyhľadávať drogy a pašovaný tovar, predvedie sa Čestná jednotka finančnej správy a pripomenieme si aj 100.výročie vzniku Colného úradu Bratislava. 

Finančná správa sa bude prezentovať na Nábreží M. R. Štefánika pri nákupnom centre Eurovea. Verejnosť si bude môcť prezrieť služobné zbrane, rozličné falzifikáty, ale i chránené druhy rastlín a živočíchov. Priamo na nábreží bude pristavené aj vozidlo so  skenovacou technikou. V ňom si návštevníci budú môcť preveriť, z akého kovu sú v skutočnosti vyrobené ich šperky. Príslušníci finančnej správy budú tiež vysvetľovať, aké chránené druhy rastlín a živočíchov nie je možné z dovolenky privážať ako suveníry. 

Návštevníci majú šancu vidieť na vlastné oči kynologické ukážky, zastavovanie pašerákov a ich spacifikovanie. Pripravený bude aj stánok plný falzifikátov a originálnych produktov, ktoré bude možné porovnávať. Záujemcovia sa budú môcť odfotiť v colníckej uniforme a odniesť si takúto fotografiu domov na pamiatku. 

Pre deti sú pripravené aj rôzne súťaže. Budú si môcť vyskúšať beh v nepriestrelnej veste, popasovať sa s rukami v putách, overíme aj ich fyzickú zdatnosť. 

Súčasťou tohtoročného programu je aj pripomenutie si 100.výročia vzniku Colného úradu Bratislava. Pri tejto príležitosti zaradila finančná správa do programu aj stánok plný histórie colníctva. 

Pre návštevníkov je pripravená aj informačná zóna – v nej sa budú môcť u expertov z finančnej správy poinformovať o otázkach súvisiacich s eKasou, ale napríklad aj o vyhlásených výberových konaniach. 

Programom bude sprevádzať moderátor Slávo Jurko. 

Takéto podujatie pre verejnosť organizuje finančná správa každoročne pri príležitosti Národného dňa colníkov, ktorý si oficiálne pripomíname 21.septembra.

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 296 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria


Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(18. 09. 2019)

Archív noviniek