Preskočiť na hlavný obsah

Deň colníkov 2023 už o takmer týždeň

BRATISLAVA – 14.09.2023: V sobotu 23.09.2023 od 11.00 do 17.00 hod. na Námestí Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici budú môcť návštevníci detailne spoznať prácu finančnej správy. Široká verejnosť bude mať možnosť osobne si pozrieť kynologické ukážky, historické zbrane a uniformy, rozličné falzifikáty, ale i chránené druhy rastlín a živočíchov. Bohatý program je pripravený aj pre deti.

Finančná správa opäť organizuje svoje tradičné podujatie pri príležitosti Národného dňa colníkov, ktorý si finančná správa oficiálne pripomína 21. septembra na Matúša, ktorý je patrónom colníkov. Zúčastní sa ho aj prezident FS Jiří Žežulka. Návštevníkom podujatia bude k dispozícii aj ukážka skenovacej techniky. V špeciálne upravenom aute si budú môcť preveriť, z akého kovu sú v skutočnosti vyrobené ich šperky. Verejnosť bude môcť vidieť dynamické ukážky zásahov, dozvedia sa viac aj o histórii colníctva.

Príslušníci finančnej správy budú tiež vysvetľovať, aké chránené druhy rastlín a živočíchov nie je možné z dovolenky privážať ako suveníry. Pre deti aj dospelých sú pripravené rôzne súťaže so zaujímavými výhrami a v infostánku sa verejnosť dozvie užitočné informácie o projektoch finančnej správy, k dispozícii bude aj náborový stánok. Tešíme sa na každého návštevníka.

 Deň colníkov - plagát

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 123 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež zvuková nahrávka [.mp3; 422 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(14. 09. 2023)

Archív noviniek