Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 14

Deň colníkov na Hlavnom námestí už v sobotu

BRATISLAVA – 21.09.2018: Už zajtra (v sobotu 22.09.2018) od 14.30 do 17.00 hod. na Hlavnom námestí v Bratislave budú môcť návštevníci spoznať prácu finančnej správy. Počas tradičného podujatia Národný deň colníkov môžu návštevníci vidieť zásah kukláčov, colnícke psy budú vyhľadávať drogy a pašovaný tovar, predvedie sa Čestná jednotka finančnej správy, pripomenieme si aj 100.výročie vzniku Československa.

Finančná správa sa bude prezentovať na Hlavnom námestí v Bratislave. Verejnosť si bude môcť prezrieť historické uniformy, zbrane, rozličné falzifikáty, ale i chránené druhy rastlín a živočíchov. Priamo na námestí bude pristavené aj vozidlo so  skenovacou technikou. V ňom si návštevníci budú môcť preveriť, z akého kovu sú v skutočnosti vyrobené ich šperky. Colníci budú tiež vysvetľovať, aké chránené druhy rastlín a živočíchov nie je možné z dovolenky privážať ako suveníry.

Návštevníci majú šancu vidieť na vlastné oči kynologické ukážky, zastavovanie pašerákov a ich spacifikovanie. Pripravený bude aj stánok plný falzifikátov a originálnych produktov, ktoré bude možné porovnávať. Záujemcovia sa budú môcť odfotiť v colníckej uniforme.

Pre deti sú pripravené aj rôzne súťaže. Budú si môcť vyskúšať beh v nepriestrelnej veste, popasovať sa s rukami v putách, overíme aj ich fyzickú zdatnosť.

Súčasťou tohtoročného programu je pripomenutie si 100.výročia vzniku 1.Československej republiky a 50.výročia Colnej únie. Na Hlavnom námestí sa budú môcť návštevníci pri tejto príležitosti oboznámiť aj s tým, ako fungovala hraničná kontrola či akú uniformu nosili colníci pred 100 rokmi.

Programom bude sprevádzať moderátor Slávo Jurko.

Takéto podujatie pre verejnosť organizuje finančná správa každoročne pri príležitosti Národného dňa colníkov, ktorý si oficiálne pripomíname dnes, 21.septembra.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 226 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(21. 09. 2018)

Archív noviniek