Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W8

Colníci zaistili v Michalovciach dodávku plnú cigariet

MICHALOVCE – 22. 7. 2013: Colníci z Michaloviec spolu s príslušníkmi mobilnej zásahovej jednotky zo Sobraniec zaistili takmer 170 tisíc kusov cigariet. Boli ukryté v dodávke. Vodič bol v minulosti  za podobný skutok trestaný. Finančný únik je vo výške 24 092,72 eur.

Dňa 22. 7. 2013 v doobedňajších hodinách vykonávali colníci Colného úradu Michalovce spolu s príslušníkmi Mobilnej zásahovej jednotky Riaditeľstva hraničnej polície v Sobranciach kontroly osôb a vozidiel v meste Michalovce. Na jednej z bočných uličiek v Michalovciach pred rodinným domom bolo odstavené podozrivé motorové vozidlo s evidenčnými číslami z okresu Zlaté Moravce, ktoré hliadka skontrolovala. Vodič na výzvu colníkov, či prepravuje nejaký tovar reagoval, že nie. Až po výzve  na otvorenie ložného priestoru vozidla colníci zistili, že je v ňom voľne uložených 14 škatúľ. Zabalené boli v čiernych igelitových fóliách. Na otázku colníkov, či sú tam cigarety, vodič priznal, že áno. Vodič, občan z Michaloviec, ktorý sa k cigaretám ako vlastník nepriznal, mal ich vraj len prepraviť na určené miesto. Vodič bol následne aj s vozidlom eskortovaný na colný úrad.

Nelegálna preprava 167 800 kusov čínskych cigariet (839 kartónov), ktoré neboli označené slovenskými kontrolnými známkami, predstavuje finančný únik vo výške 24 092,72 eur. Len spotrebná daň bola vyčíslená na 15 523,18 eur. Všetky cigarety boli v dĺžke tabakového povrazca 80 mm vrátane, balené v spotrebiteľskom balení po 20 kusov.

Prípad bol vzhľadom na podozrenie z daňového úniku a zo spáchania trestného činu pre porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru odovzdaný vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy.

Kto v rozpore so zákonom dovezie, vyvezie, prepraví, dá prepraviť, uvádza do obehu alebo prechováva cigarety bez kontrolných známok, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky. Keďže vodič už bol za podobný skutok trestaný v roku 2011, kedy bol michalovskými colníkmi zadržaný pri preprave väčšieho množstva cigariet, je možné očakávať sprísnený postih.

(22. 07. 2013)

Archív noviniek