Preskočiť na hlavný obsah

Domové prehliadky odhalili ukryté nelegálne cigarety

BRATISLAVA – 12.08.2021: Dve domové prehliadky a niekoľko tisíc kusov nelegálnych cigariet. Spolu s dvomi páchateľmi slovenskej národnosti sa ich podarilo zadržať príslušníkom Kriminálneho úradu finančnej správy z pobočky na východe Slovenska. Obidvaja zadržaní páchatelia sa trestu nevyhnú.  

Kriminalisti finančnej správy v uplynulých dňoch zasahovali na východe Slovenska. Vykonali dve domové prehliadky s úspešným výsledkom. V rodinnom dome v Strede nad Bodrogom sa im podarilo zaistiť 13.420 kusov cigariet  bez označenia platnou slovenskou kontrolnou známkou. Zadržaný páchateľ ich mal v úmysle uviesť do obehu a neoprávnene sa tak obohatiť. 

Druhú domovú prehliadku vykonali príslušníci KÚFS v Kráľovskom Chlmci. Zadržaný páchateľ mal rovnaký úmysel ako v predchádzajúcom prípade. Celkovo sa podarilo príslušníkom KÚFS zadržať bez platnej slovenskej kontrolnej známky  2625 cigariet značky Marlboro, 2340 cigariet MAC blue a 820 kusov cigariet Compliment blue. 

Týmto konaním sa obaja zadržaní Slováci vystavili obvineniu z prečinu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru. Obidvaja boli rozhodnutím súdu právoplatne odsúdení v rámci superrýchleho konania k vykonaniu trestu povinnej práce v rozsahu 100 a 180 hodín.

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(12. 08. 2021)

Archív noviniek