Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W1

Colníci zistili ďalší dovoz „fejkov“

NITRA – 12.08.2013: Nitrianski colníci zaistili minulý týždeň 273 kusov tovaru podozrivého z porušovania práv duševného vlastníctva. Okrem toho aj 54 kusov nezákonne dovezeného tovaru, ktorý nebol predložený k colnej kontrole. Za tento colný delikt hrozí právnickej osobe, ktorá sa ho dopustila, prepadnutie tovaru a pokuta až do výšky 99 581,75 eur.

Colníci z Nových Zámkov v uplynulom týždni vykonali niekoľko kontrol kontajnerov, v ktorých bol tovar dovezený z Číny. Zistili, že okrem deklarovaného tovaru sa v kontajneri nachádza aj 54 kusov priemyselného tovaru, ktorý bol na územie EÚ dovezené nezákonným spôsobom. Majiteľ ho nepredložil k colnej kontrole. Zaistené boli okrem iného púzdra na zbrane, zameriavacie zariadenie, platforma na držanie zbraní a iný priemyselný tovar. Pri kontrole colníci zaistili aj 273 kusov značkového oblečenia, pri ktorom je podozrenie, že ide o „fejky“.

Falzifikáty textilných výrobkov budú buď na základe dohody zničené pod colným dohľadom, v prípade rozhodnutia súdu, že sa jedná o falzifikáty, môže byť tento tovar po splnení zákonných podmienok poskytnutý na charitatívne účely.

(12. 08. 2013)

Archív tlačových správ