Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Drogy v liste aj na letisku

BRATISLAVA – 07. 04. 2016: Bratislavskí colníci riešili za uplynulý týždeň dva prípady záchytu drog. Kokaín priviezol muž, ktorý doletel zo Španielska a LSD bolo ukryté v poštovej zásielke. Ostražitosť colníkov s prichádzajúcou letnou sezónou stúpa.

Prvý aprílový deň pristálo na bratislavskom letisku lietadlo zo španielskej Malagy. Na základe získaných informácií sa colníci zamerali na prichádzajúcich cestujúcich, pričom jeden z nich bol podozrivý svojím správaním. Vyzvali Iloka Anayo H. (41) z Nigérie na preukázanie totožnosti a prehľadali mu batožinu. V nej našli bibliu, gumenú chirurgickú rukavicu (ktorú používajú tzv. „hltači“), olejček a obrázok s náboženským motívom s nápismi v nemčine a s poznámkou na číslo spoja autobusu v Rakúsku. Vzniklo tým podozrenie na pašovanie drog v tele muža. Colníci muža odovzdali polícií, ktorá im neskôr potvrdila, že v tele pašoval 14 kapsúl s celkovým množstvom 220 gramov kokaínu.

Počas včerajšieho dňa bratislavskí colníci preverovali listové zásielky v bratislavskom sklade jednej z medzinárodných kuriérskych spoločností. Na kontrolu nasadili aj psa špeciálne vycvičeného na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok. Viackrát za sebou označil medzi zásielkami jednu konkrétnu, ktorú následne colníci otvorili a skontrolovali jej obsah. Hárok samolepiek s detskými motívmi vo vnútri ukrýval ďalší hárok v priesvitnom obale. Ten sa dal rozdeliť na ďalších 25 častí (2 štvorčeky boli odtrhnuté a v zásielke sa nenachádzali). Zo stavu zásielky vzniklo podozrenie, že ide o LSD, čo následne potvrdili aj testy. S touto drogou sa colníci už niekoľko rokov v listových zásielkach nestretli.

Prípad odovzdali bratislavskí colníci do rúk príslušníkom z Kriminálneho úradu finančnej správy.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 122 kB; nové okno]

(07. 04. 2016)

Archív tlačových správ