Preskočiť na hlavný obsah

Bývalý daňový úrad slúži deťom

BRATISLAVA – 30. 05. 2015: Bývalý daňový úrad v Novej Bani dnes slávnosti otvorili. Po novom je z neho reedukačné stredisko pre telesne postihnuté deti.

Budovu bývalej pobočky daňového úradu v Novej Bani dostala do svojej správy Spojená škola v tomto stredoslovenskom meste, aby tam mohla zriadiť školu a školské zariadenie pre edukáciu detí s viacnásobným postihom. K prevodu nehnuteľnosti došlo na začiatku leta 2014. Priestory prešli rekonštrukciou a dnes ich slávnostne otvorili aj za prítomnosti zástupcov finančnej správy.

Takýto projekt nie je ojedinelý. V roku 2014 finančná správa rovnako ponúkla na sociálne účely ďalšiu svoju nehnuteľnosť, tento krát na Hviezdoslavovej ulici v Liptovskom Hrádku, a to Detskému domovu Kráľova Lehota. Keďže budova kapacitne aj účelovo spĺňala požiadavky pre umiestnenie chovancov detského domova, finančná správa v apríli 2015 pristúpila k uzatvoreniu zmluvy o prevode správy tohto zariadenia. Zariadenie bolo detskému domovu prevedené aj s príslušným interiérovým vybavením, aby bolo schopné okamžite naplniť účel, pre ktorý bolo detskému domovu poskytnuté.

Finančná správa plánuje aj v budúcnosti podporovať organizácie poskytujúce sociálne a vzdelávacie aktivity pre spoločnosť.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 132 kB; nové okno]

(30. 05. 2016)

Archív noviniek