Preskočiť na hlavný obsah

Alex vyňuchal nelegálne cigarety

VYŠNÉ NEMECKÉ/MICHALOVCE – 06. 07. 2016: Počas uplynulej noci skúšal ukrajinský vodič pozornosť colníkov na Vyšnom Nemeckom. Výsledkom bolo odhalenie úkrytu nelegálnych cigariet v palivovej nádrži a únik na daniach takmer 6 000 eur.

Približne o 01,30 hod. ráno prechádzal Ukrajinec s nákladným autom cez hraničný priechod na Slovensko. Colníkom tvrdil, že nevezie žiadny tovar, ktorý by podliehal clu alebo daniam. Colníci auto preskenovali a príležitosť dostal aj psí „ňufák“. Štvornohý colník Alex aj prístroj odhalili podozrivé miesto vo vozidle a to palivovú nádrž. Nádrž bola rozdelená na dve časti. Jedna časť bola určená na palivo - iba minimálne množstvo aby mohol nákladiak prejsť na Slovensko. V druhej časti boli ukryté cigarety. Otvor bol zozadu, aby ho nebolo vidieť. V dutine na cigarety sa nachádzalo 44 000 kusov cigariet, ku ktorým sa vodič nepriznal.

Išlo o nelegálne cigarety dvoch značiek v celkovom množstve 44 000 kusov (220 kartónov), balené v spotrebiteľskom balení po 20 ks, v dĺžke tabakového povrazca do 80 mm vrátane, označené na spotrebiteľskom balení ukrajinskými kontrolnými známkami.

Finančný únik colníci vyčíslili na 5 981,18 eur.

Prípad bol vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu, postúpený vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 224 kB; nové okno]

(06. 07. 2016)

Archív noviniek