Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 12

eKasa - výmena podpisových certifikátov

Ako sme už informovali minulý týždeň, finančná správa mení podpisové certifikáty pri eKase (v žiadnom prípade nejde o certifikáty pre výrobcov kás a pokladničných riešení). Ide o štandardný proces, keďže podpisový certifikát sa v čase mení, nakoľko má ohraničenú platnosť. Výmena bola avizovaná už v Integračnom rozhraní pre výrobcov pokladničných riešení a finančná správa o nej informovala aj všetkých výrobcov pokladničných riešení. K výmene podpisových certifikátov dôjde v utorok, 3.3.2020, o 10:00.

Drvivá väčšina pokladníc sa s touto zmenou vysporiada automaticky. Aj na základe komunikácie s výrobcami sme identifikovali jednu firmu, ktorá musí svojim odberateľom zabezpečiť aktualizáciu. Ide o firmu, ktorá vyrába pokladničný program Portos eKasa.

Po rokovaniach s touto firmou by sme radi upozornili, že používatelia tohto konkrétneho programu si musia stiahnuť jeho novú verziu – produkt aktualizovať. Ide o jediné takéto pokladničné riešenie, týka sa približne 2% zo všetkých eKás. Spoločnosť dodávajúca program Portos eKasa už svojich odberateľov informovala, že má aktualizáciu pokladničného programu k dispozícii na svojej webovej stránke. Používatelia pokladničného programu Portos eKasa si ho tak môžu aktualizovať aj hneď tak, ako to niektorí klienti už urobili.

Zároveň chceme opäť upozorniť na to, že zmena podpisových certifikátov si nevyžaduje hromadnú aktualizáciu eKasy. V 98% prípadov sa táto štandardná výmena bezpečnostného certifikátu, bežná v oblasti podpisových oprávnení, deje automaticky zo strany dodávateľa pokladničného programu, a to vďaka online pripojeniu, čím nie sú potrebné žiadne úkony zo strany koncových používateľov. Pre drvivú väčšinu používateľov ORP sa nič nemení.

(02. 03. 2020)

Archív noviniek