Preskočiť na hlavný obsah

Finančná správa odmieta útoky na projekt eKasa

BRATISLAVA, 12.09.2019: Finančná správa jednoznačne odmieta útoky na projekt eKasa, ktoré zazneli na dnešnej spoločnej tlačovej konferencii predstaviteľov strany Sloboda a Solidarita a hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.

Jednoznačne odmietame útoky na projekt eKasa. Finančná správa nezbiera údaje o zákazníkoch a nemá nástroje na ich stotožňovanie. ID klienta nie je povinný údaj. Táto výmena informácií prebieha iba medzi zákazníkom a obchodníkom.

To, že ide o projekt, ktorý má význam v boji proti daňovým podvodom dokazuje aj fakt, že po kontrole ORP/VRP tržby u kontrolovaných podnikateľov vzrástli o cca 30%.

Finančná správa odmieta, aby politici zneužívali tému online-zácie registračných pokladníc. Spochybňovanie projektu jednoznačne navodzuje dojem, že útoky na eKasu majú za cieľ zabrániť lepšiemu výberu daní a ochrane poctivých podnikateľov a kupujúcich.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 194 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(12. 09. 2019)

Archív noviniek