Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Kiosk na ekolky už v Petržalke

BRATISLAVA – 23.11.2015: Občania a podnikatelia využívajúci služby daňového úradu Bratislava v Petržalke už majú možnosť kúpiť si kolky priamo na úrade. V budove daňového úradu na Ševčenkovej ulici bol nainštalovaný kiosk na vydávanie ekolkov.  

Finančná správa vyšla v ústrety daňovníkom a zohľadnila ich pripomienky, že na najväčšom daňovom úrade na Slovensku v bratislavskej Petržalke nie je možné zakúpiť kolok priamo na mieste. Občania a podnikatelia už nemusia dochádzať na vzdialenejšiu poštu, ale zakúpia si ekolok priamo na úrade. 

Zlučovanie a sťahovanie daňových úradov z Ružinova a Rače do už existujúceho úradu v Petržalke tak prinieslo okrem finančnej úspory pre štát aj vyšší komfort pre obyvateľov. Kiosky na vydávanie ekolkov sa na daňové a colné úrady síce neumiestňovali, no finančná správa požiadala Ministerstvo financií SR o udelenie výnimky. Dnešným dňom bola v budove Daňového úradu Bratislava na Ševčenkovej ul. spustená prevádzka kiosku na vydávanie ekolkov.

Výhodou pre daňovníka je to, že zaplatí poplatok za úkon priamo na úrade, pričom má možnosť hotovostnej aj bezhotovostnej úhrady. V prípade, že daňovník chce vymeniť svoj e-kolok z dôvodu, že sa pomýlil a kúpil zlý kolok na iný úkon, môže si vymeniť e-kolok priamo na kiosku, kde kolok zakúpil v deň jeho zakúpenia.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 119 kB; nové okno]

(23. 11. 2015)

Archív tlačových správ