Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Colníci chytili Ukrajinca s kradnutými elektrobicyklami

TRNAVA/BRODSKÉ – 24.10.2017: Trnavskí a nitrianski colníci počas kontroly vozidiel na hraničnom priechode v Brodskom odhalili v dodávke, ktorú viedol vodič z Ukrajiny, elektrobicykle odcudzené v Nemecku. Dodávkové vozidlo podrobili kontrole mobilným skenovacím zariadením finančnej správy.

Na diaľnici D2 v Brodskom v smere z Čiech na Slovensko vykonávali colníci Oddelenia špeciálnych technológií trnavského a nitrianskeho colného úradu spolu s motorizovanou hliadkou zo Stanice Colného úradu Senica v rámci colného dohľadu kontrolnú akciu zameranú na kontrolu dopravných prostriedkov mobilným skenovacím zariadením finančnej správy. 

Počas nej zastavili i dodávkové vozidlo Mercedes BENZ imatrikulované na Ukrajine, ktoré viedol ukrajinský vodič, ktorý však v tesnom závese za predchádzajúcim nákladným automobilom výzvu na zastavenie nerešpektoval a pokračoval v jazde. Na čerpacej stanici v Sekuliach ho však zastavila motorizovaná hliadka Colného úradu Trnava a sprevádzala ho späť na hraničný priechod Brodské D2 na kontrolu mobilným skenovacím zariadením finančnej správy. 

Po preskenovaní vozidla colníci zistili, že na ložnej ploche vozidla sa nachádza podozrivý tovar, ktorý vyhodnotili ako bicykle. Colníkom Ukrajinec tvrdil, že prepravuje iba osobné veci pozostávajúce z použitej chladničky, nábytku, kobercov a matracov. Následne hliadka vykonala fyzickú kontrolu ložného priestoru, počas ktorej zistila, že v dodávke je ukrytých 11 elektrobicyklov. Vodič ich nadobudnutie nevedel preukázať, čím vzniklo podozrenie, že tovar môže pochádzať z trestnej činnosti. Následným preverovaním colníci zistili, že bicykle boli odcudzené v Nemecku. Colníci elektrobicykle zaistili a vo veci ďalej konajú orgány činné v trestnom konaní na Slovensku a v Nemecku.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

 

  

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a ciel s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,5 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(24. 10. 2017)

Archív noviniek