Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Ďalšie pokuty za nepoužívanie ERP v Starom Meste

BRATISLAVA – 25.06.2015: Pokuty vo výške bezmála 6 000 eur za nepoužívanie elektronickej registračnej pokladnice (ERP) uložili bratislavskí daniari stánkárom a reštauráciám v Starom Meste. Zaevidovanie tržby, či vydanie bločku stále nie je samozrejmosťou.

V bratislavskom Starom Meste finančná správa stánky a reštauračné prevádzky kontroluje pravidelne. Po colníkoch tentokrát prevádzky navštívili kontrolóri z Daňového úradu Bratislava. Minulý piatok bratislavskí daniari skontrolovali 12 prevádzok, pričom porušenia našli až v ôsmich z nich. Výsledkom kontroly sú uložené pokuty vo výške 5 580 eur.

Takmer vo všetkých odhalených prípadoch kontrolóri zistili nepoužívanie ERP. V jednom prípade pokladnica neobsahovala kód fiškálnej pamäte a podnikateľ dostal pokutu vo výške 330 eur.

V troch prípadoch išlo dokonca o opakované porušenie zákona. To len potvrdzuje, že podnikatelia sú nepoučiteľní a predchádzajúce kontroly zrejme nemali dostatočný preventívny účinok. Vzhľadom na začiatok letnej sezóny budú daniari v kontrolách elektronických registračných pokladníc intenzívne pokračovať.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 120 kB; nové okno]

(25. 06. 2015)

Archív tlačových správ