Preskočiť na hlavný obsah

Vývoz osobných áut na Ukrajinu od pondelka aj cez Vyšné Nemecké

Michalovce – 24.06.2022: Vývoz osobných vozidiel fyzickými osobami na Ukrajinu bude od pondelka 27.6.2022 od 0:00 hod. stredoeurópskeho času možný aj cez hraničný priechod Vyšné Nemecké – Užhorod. Finančná správa chce týmto krokom odľahčiť nápor na hraničnom priechode Ubľa – Malyj Bereznyj.

Po vzájomnej dohode s ukrajinskou stranou bude od pondelka 27.6.2022 od 0:00 hod. stredoeurópskeho času vývoz osobných automobilov umožnený aj cez hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod, pracovisko osobná doprava. K tomuto mimoriadnemu opatreniu finančná správa pristúpila v súvislosti s opätovne rastúcim náporom vývozu osobných vozidiel fyzickými osobami na Ukrajinu cez hraničný priechod Ubľa - Malyj Bereznyj.

Colné formality nevyhnutné k vývozu osobných vozidiel s prevoznými evidenčnými číslami fyzickými osobami na Ukrajinu musia byť vybavené ešte pred príchodom na hraničný priechod.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(24. 06. 2022)

Archív noviniek