Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 15

Dámy pozor! Aj žehličky na vlasy môžu byť napodobeninami

TRNAVA/GALANTA – 02. 12. 2014: Colníci z Galanty odhalili 1 810 napodobenín ochranných známok. Škoda, ktorá by vznikla ich predajom bola vyčíslená na 100 000 eur.

Galantskí colníci v rámci výkonu colného dohľadu skontrolovali päť zásielok z Číny, ktoré podľa prepravných dokladov  mali skončiť na slovenskom a českom trhu. Počas kontroly nadobudli podozrenie, že sa v nich nachádzajú napodobeniny  ochranných známok BRAUN, BABYLISS a NICER DICER.

Colníci  preto zadržali:

  • 1 230 kuchynských krájačov,
  • 280 žehličiek na vlasy,
  • 240 sušičov na vlasy,
  • 60 strihačov na vlasy.

Colníci bezodkladne oznámili svoje podozrenie aj zástupcom majiteľov ochranných známok, ktorí potvrdili že ide o falšovaný tovar. Práve oni teraz rozhodnú o ďalšom postupe. Majú možnosť vyjadriť sa, či súhlasia so zničením tovaru alebo podajú návrh na súd vo veci falšovania ochrannej známky.

Ako informovala hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Švárna odhadovaná škoda, ktorá by vznikla predajom týchto falzifikátov na trhu ako originálnych výrobkov bola predbežne vyčíslená na  100 000 eur.

„Práve teraz v predvianočnom období pri kúpe darčekov upozorňujeme na riziko kupovania falzifikátov, ktoré  svojim vyhotovením alebo kvalitou môžu byť pre spotrebiteľa nebezpečné“, dodala Švárna.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 138 kB]

(02. 12. 2014)

Archív noviniek