Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W2

Falošná viagra

BANSKÁ BYSTRICA – 05.10.2016: Colníci Pobočky colného úradu Banská Bystrica Pošta zadržali zásielku falošnej viagri a kondómy.

Najčastejším problémom pri vykonávaní colného dohľadu, je porušovanie práv duševného vlastníctva pri objednávkach tovaru, ktorý je označený textovou alebo obrazovou ochrannou známkou nejakého svetového výrobcu. Väčšina svetových výrobcov sa snaží chrániť si svoju značku a finančné prostriedky vložené do vývoja a výskumu nových produktov. Tovary ponúkané na internetových stránkach, ktoré sú často falzifikátmi originálnych výrobkov a ktorých hodnota je neporovnateľne nižšia ako v tuzemských obchodoch, lákajú objednávateľov k nákupu. 

Colníci Pobočky colného úradu Banská Bystrica Pošta pri bežnej colnej kontrole dovážaného tovaru z tretích krajín narazili na zásielky, ktoré obsahovali tabletky (napodobeninu viagri) a kondómy. Išlo o 80 ks ERIACTA 100 MG označených reprodukciou obrazovej ochrannej známky „Pfizer Inc.“ a 101 ks prezervatívov označených reprodukciou slovnej a obrazovej ochrannej známky „durex“. Tabletky aj kondómy pri colnej kontrole okamžite svojím dizajnom upozornili na to, že ide o falzifikát.  Tovar mal poputovať pre konečných spotrebiteľov v Banskej Bystrici. Nakoľko colníci nadobudli podozrenie, že išlo o porušenie práv duševného vlastníctva  týchto značiek zásielky zaistili a v uvedenej veci začali konať.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 197 kB; nové okno]

(05. 10. 2016)

Archív noviniek