Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W2

Finančná správa varuje pred falošným kontrolórom!

BRATISLAVA – 09. 10. 2013: Na východe Slovenska „úraduje“ falošný daňový kontrolór. Muž volá  z utajeného telefónneho čísla a informuje podnikateľov, že vykonáva v ich firme daňovú kontrolu. Pri nej údajne objavil nedoplatky a vyzýva subjekt, aby daň doplatil. Finančná správa žiada každého občana, ktorý sa stretne s podobným postupom, aby nič neplatil a takéto konanie nahlásil. Finančná správa komunikuje v takýchto prípadoch výlučne poštou.

Podnikateľovi z Kežmarku sa telefonicky ozval kontrolór, ktorý sa predstavil ako Miroslav Kaspičin. Údajne vykonáva daňovú kontrolu a našiel určité nezrovnalosti v zaplatenej dani. Dlžnú sumu 1 996 eur mal muž doplatiť na adresu prijímateľa: Miroslav Kaspičin. Poste restante, Masarikova 2, 080 01 Prešov. Podnikateľ peniaze pripravil, no pred odoslaním sa ešte zastavil na kontaktnom mieste daňového úradu v Kežmarku. Naši pracovníci mu potvrdili, že ide o podvod.

Finančná správa zaznamenala v uplynulých dňoch viac takýchto podnetov od občanov, najmä v popradskom a prešovskom okrese. Máme podozrenie, že v týchto regiónoch ide o činnosť falošnej „kontrolnej skupiny“. V prípade, že sa občania stretnú s takýmto konaním odporúčame im žiadne peniaze nevydať. Nedoplatky na daniach kontrolóri oznamujú zásadne poštou a nevyplácajú sa v hotovosti ale na účet vedený v štátnej pokladnici.

Žiadame preto všetkých, ktorých neznáme osoby vyzývajú k zaplateniu nedoplatku, aby tak nerobili a nahlásili takýto telefonát na hovorca@financnasprava.sk. Prípadom sa už zaoberajú aj orgány činné v trestnom konaní.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 132 kB]

(09. 10. 2013)

Archív tlačových správ