Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W7

Falzifikáty zo Sládkovičova

BRATISLAVA/TRNAVA – 15. 01. 2015: Falošné tenisky a parfémy zaistili colníci v Sládkovičove. Zákazníci by za falošné tenisky, ak by sa dostali do predaja, zaplatili 1 200 000 eur.

Colníci z Veľkého Medera, kontrolovali tovaru v skladových priestoroch podnikateľa v Sládkovičove. Počas kontroly odhalili 384 kusov parfumov v hodnote takmer 20 000 eur. Colníkom neuniklo, že kvalita, vyhotovenie, ako aj balenie kontrolovaného tovaru označeného ochrannými známkami držiteľa práva duševného vlastníctva k ochrannej známke svetoznámej značky, nezodpovedá prevedeniu originálnych výrobkov s totožným obchodným názvom. Nakoľko vzniklo dôvodné podozrenie, že sa jedná o falzifikáty, ktorými mohli byť porušené práva duševného vlastníctva oprávnenej osoby, ako aj z dôvodu, že k tomuto tovaru jeho držiteľ nevedel preukázať jeho pôvod ani spôsob nadobudnutia, colníci v rámci svojich oprávnení a právomocí pri prijímaní opatrení proti porušovaniu práv duševného vlastníctva na domácom tento tovar jeho držiteľovi zaistili.

Na základe týchto zistení vykonali trnavskí colníci v spolupráci s Kriminálnym úradom finančnej správy u uvedeného podnikateľa ďalšiu kontrolnú akciu. V tomto prípade zistili, že v sklade sa nachádza 8 808 párov športovej obuvi, označenej ochrannými známkami NIKE. Nakoľko aj pri tomto tovare vzniklo podozrenie, že sú ním porušené práva duševného vlastníctva oprávnenej osoby k zaregistrovanej ochrannej známke, colníci znovu vykonali úkony súvisiace so zaistením odhaleného tovaru a zároveň kontaktovali oprávnenú osobu – držiteľa práva duševného vlastníctva, ktorá potvrdila podozrenie colníkov, že aj v tomto prípade sa jedná o falzifikáty.

Zástupcom držiteľa práva duševného vlastníctva predbežne vyčíslil škodu na 620 000 eur, pričom v prípade predaja takéhoto množstva tovaru by celková hodnota, ktorú by občania - konečný spotrebitelia zaplatili za napodobneniny originálnych výrobkov nižšej kvality, presiahla až 1 200 000 eur.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 138 kB; nové okno]

(15. 01. 2015)

Archív tlačových správ