Preskočiť na hlavný obsah

Zaistili sme falzifikáty parfumov a kozmetiky

NITRA – 29.04.2021: Ozbrojeným príslušníkom Colného úradu Nitra sa podarilo zaistiť 792 kusov prepravovaných parfumov a kozmetických výrobkov. Za prepravu tovaru, ktorý porušil práva duševného vlastníctva, hrozí vodičovi prepadnutie tovaru a pokuta až do výšky 5.100 eur. 

Dňa 27.04.2021 boli v katastrálnom území obce Šahy vykonávané cestné kontroly ozbrojenými príslušníkmi finančnej správy Colného úradu Nitra. Počas výkonu kontrol bolo zastavené vozidlo, v ktorom poľský vodič prevážal z Maďarska tovar, pri ktorom vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva.

Na ložnej ploche sa nachádzalo 792 kusov parfumov (EDP, EDT)  a kozmetických výrobkov (krémy), ktoré boli Colným úradom Nitra zaistené z dôvodu podozrenia z porušovania práv duševného vlastníctva k ochranným známkam:  Paco Rabane, Chanel, Gianni Versace, Christian Dior, Hugo Boss, Gucci, Lancôme,  Chloe, Yves Saint Laurent, Dolce & Gabbana, Lanvin, Thierry Mugler, Creed. Cena originálnych výrobkov na domácom trhu by predstavovala sumu približne 96.000 eur.

O osude zaisteného tovaru rozhodnú držitelia ochranných známok. Tí majú možnosť vyjadriť sa do 10 pracovných dní, či chcú vo veci konať a akým spôsobom. Možnosti sú dve – buď dohodou, kedy sa tovar zlikviduje, alebo môže držiteľ ochrannej známky dať podnet na súd. Ten následne rozhodne, či ide o falzifikáty a ako sa má ďalej postupovať. 

Upozorňujeme spotrebiteľov, aby sa nedali nalákať na podozrivo nízke ceny a vyhýbali sa nakupovaniu v pochybných a podozrivo lacných obchodoch či u rôznych podomových predajcov. Falošné výrobky môžu byť svojím vyhotovením, kvalitou spracovania alebo zložením nebezpečné pre ich zdravie.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 299 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

 

(29. 04. 2021)

Archív noviniek