Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W8

V osobnom aute aj obchodoch colníci zaistili napodobeniny obuvi a odevov

ŽILINA – 17. 08. 2017: Celkovo 615 párov prevažne športovej obuvi a 222 kusov odevov rôzneho druhu zaistili tento rok žilinskí colníci pre podozrenie, že sú falzifikátmi značkových výrobkov. Potvrdili to aj zástupcovia držiteľov ochrannej známky.  

Tohtoročné kontrolné akcie zamerané na odhaľovanie prípadov, kedy dochádza k porušovaniu práv duševného vlastníctva, skončili v Žilinskom kraji jedenástimi záchytmi falzifikátov, pričom jeden z najväčších bol v predajni na Kysuciach. Išlo o 179 párov vychádzkovej pánskej aj dámskej obuvi značky Versace a Burberry. Ďalší sa udial v rovnakom regióne pri kontrole vozidla, kde v kartónových škatuliach colníci našli 192 neoriginálnych dámskych tričiek Smiley. 

Z celého zaisteného tovaru bolo jednoznačne najviac - až 436 párov športovej obuvi, kde výrobca napodobnil dizajn - spoločnosti Adidas. V ostatných prípadoch sa jednalo prevažne o obľúbené detské tričká HELLO KITTY, tepláky a šále. 

Väčšinu falzifikátov colníci našli v obchodoch, ktoré ich ponúkali zákazníkom. Oslovení predavači uviedli, že nevedeli o tom, že predajom kópií výrobkov chránených ochrannou známkou porušujú predpisy. 

Nakoľko zaistený tovar nespĺňa základné podmienky na to, aby mohol byť ponúknutý na charitatívne účely, bude s veľkou pravdepodobnosťou zničený.          

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní, ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,5 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 128 kB; nové okno]

(17. 08. 2017)

Archív noviniek