Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 13

Falzifikáty za minulý rok

TRNAVA – 07. 01. 2014: Počas roka 2013 zaistili trnavskí colníci 361 233 falzifikátov za takmer 17 miliónov eur.

Tovar zaisťujú trnavskí colníci na pobočkách v Dunajskej Strede, v Brodskom a Galante. Vždy ide o kontroly pri dovoze z tretích krajín, teda je to ochrana nielen slovenského, ale aj európskeho trhu. Takmer všetok zaistený tovar pochádzal z Číny. Pri kontrolách vzniká podozrenie z porušenia práv duševného vlastníctva. Vo väčšine prípadov následne podozrenie majiteľ ochrannej známky potvrdí.

Trnavskí colníci zaistili pri minuloročných kontrolách 361 233 falzifikátov. Išlo najmä o textil, obuv, hračky, kabelky, parfémy, ale i masážne prístroje, kuchynské náradie, či príbory. Škoda, ktorá by vznikla majiteľom ochranných známok predajom tohto zaisteného tovaru na trhu ako originálnych výrobkov, bola vyčíslená konkrétnymi majiteľmi až na 16 925 081,- eur.

Najviac zaistených fejkov bolo reprodukciami ochranných známok ADIDAS, NIKE, CROCS, GUCCI, LOUIS VUITTON, HELLO KITTY, APPLE, SAMSUNG, VERSACE a iné.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 207 kB]

(07. 01. 2014)

Archív tlačových správ