Preskočiť na hlavný obsah

Colníci zaistili falzifikáty pracích prostriedkov

NITRA – 17. 02. 2014: Nitrianski colníci opäť zaistili pracie prostriedky, pri ktorých mali podozrenie, že ide o falzifikáty. Zaistili takmer 550 litrov pracích prostriedkov, ktoré boli označené názvom „ARIEL“ a „LENOR“. Osobe, ktorá uvedený tovar prepravovala, hrozí za porušenie predpisov v oblasti práv duševného vlastníctva prepadnutie tovaru a pokuta.

Pri kontrole osobného auta zistili colníci zo Štúrova, že v batožinovom priestore sa nachádza takmer 550 litrov značkových pracích prostriedkov. Po prvotnej kontrole colníci tovar zaistili, nakoľko nadobudli podozrenie, že ide o „fejk“. Pracie prostriedky sú po zaistení uskladnené v sklade colného úradu a to až do vyriešenia celého prípadu, pri ktorom sa bude postupovať v úzkej súčinnosti s oprávnenou osobou. Tovar, ktorý bol zaistený pochádzal z Maďarska a bol určený na slovenský trh.

Ak sa držiteľ tovaru a oprávnená osoba dohodnú – bude tovar zničený pod colným dohľadom. Z dôvodu, že tento tovar môže byť pri jeho používaní nebezpečný zo zdravotného hľadiska, aj v prípade rozhodnutia súdu, že tovar porušuje práva duševného vlastníctva, bude taktiež zničený a nemôže byť poskytnutý na charitatívne účely. V tomto prípade hrozí osobe, ktorá tovar prepravovala pokuta až do výšky 3 319,39 eur.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 197 kB; nové okno]

(17. 02. 2014)

Archív noviniek