Preskočiť na hlavný obsah

Falzifikáty za vyše stotisíc eur

TRNAVA – 14.06.2024: Falzifikáty svetových značiek  za vyše 100 000 eur zaistili ozbrojení príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava.  Majiteľ ich ponúkal na predaj v jednej z predajní v Šamoríne.

Ozbrojení príslušníci finančnej správy z Veľkého Medera, počas kontroly dodržiavania predpisov o duševnom vlastníctve, odhalili v jednej z predajní v Šamoríne 2 597  falzifikátov. Išlo o kryty na mobilné telefóny, plyšové hračky, obuv, zberateľské kartičky, albumy a smart hodinky, pri ktorých vzniklo podozrenie z falšovania ochranných známok Apple, Louis Vuitton, Gucci, Pokemon a Fifa. Vzhľadom na ich celkové vyhotovenie, materiál a predajnú cenu nadobudla hliadka podozrenie, že ide o napodobeniny. Svoje podozrenie bezodkladne oznámili aj zástupcom majiteľov ochranných známok, ktorí potvrdili, že ide o falšovaný tovar.

V prípade predaja zaisteného množstva falzifikátov, ak by bol predávaný ako originálny tovar, by celková hodnota presiahla sumu 100 000 eur.

Osobám, ktoré sa nezákonným spôsobom chcú priživovať na známych značkách okrem zničenia tovaru hrozí aj trestné stíhanie a pokuta od colného úradu až do výšky 67 000 eur. Za opakované porušenie uloží colný úrad pokutu až do výšky 135 000 eur.

Upozorňujeme spotrebiteľov, aby sa nedali nalákať na podozrivo nízke ceny a vyhýbali sa nakupovaniu v pochybných a podozrivo lacných obchodoch. Falošné výrobky môžu byť svojím vyhotovením, kvalitou spracovania alebo zložením totiž nebezpečné pre zdravie.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(14. 06. 2024)

Archív noviniek