Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W6

Colníci zaistili falzifikáty pracích práškov a aviváže

NITRA – 12. 11. 2013: Nitrianski colníci v krátkom čase opäť zaistili pracie prostriedky a aviváž,  pri ktorých je podozrenie, že ide o falzifikáty. V tomto prípade bolo zaistených 294 balení tekutého pracieho prostriedku označeného ako Ariel a 117 balení aviváže pod názvom Lenor.

Pri kontrole osobného auta s maďarskými značkami zistili colníci z Nitry, že v jeho nákladnom priestore  sa nachádza viac ako 1 300 litrov značkového pracieho práčku a 585 litrov značkovej aviváže. Po prvotnej kontrole colníci tovar zaistili, nakoľko nadobudli podozrenie, že ide o „fejk“. Colnú úrad bude komunikovať so zástupcom majiteľa ochrannej známky. Podozrivý tovar mal skončiť u slovenských spotrebiteľov.

Ak sa majiteľ tovaru a držiteľ ochrannej známky dohodnú – bude tovar zničený v zjednodušenom postupe. V prípade, ak majiteľ ochrannej známky postúpi celú vec na súd a ten právoplatne rozhodne o tom,  že zaistený tovar porušuje práva duševného vlastníctva, bude tento tovar taktiež zničený, aby sa zabránilo potenciálnemu nebezpečenstvu ohrozenia zdravia a bezpečnosti spotrebiteľa. V tomto prípade hrozí osobe, ktorá tovar prepravovala pokuta až do výšky 3 319,39 eur.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 195 kB; nové okno]

(12. 11. 2013)

Archív noviniek