Preskočiť na hlavný obsah

Falzifikáty v senickej predajni

TRNAVA/SENICA – 25. 07. 2014: Colníci zo Senice včera popoludní pri kontrole predajne textilu na Senickom námestí zaistili 108 falzifikátov. Osobe, ktorá uvedený tovar uvádzala na trh, hrozí za porušenie predpisov v oblasti práv duševného vlastníctva prepadnutie tovaru a pokuta.

Včera popoludní vykonali senickí colníci v jednej z najnavštevovanejších predajní textilu na námestí v Senici kontrolu zameranú na používanie elektronickej registračnej pokladnice a porušovania práv duševného vlastníctva. Počas nej zistili predaj textilu podozrivého z porušovania práv duševného vlastníctva ochranných známok Burberry a Abercrombie & Fitch. Bezodkladne kontaktovali oprávnenú osobu, ktorá ich podozrenie potvrdila. Škoda bola predbežne vyčíslená na 3 400 eur.

Na základe toho v predajni zaistili:

  • 91 dámskych krátkych nohavíc,
  • 13 dámskych tričiek,
  • 4 tašky na kolieskach.

Ak sa držiteľ tovaru, v tomto prípade predajca a oprávnená osoba dohodnú – bude tovar zničený pod colným dohľadom. Inak bude musieť o osude tovaru rozhodnúť príslušný súd a to na základe podnetu oprávnenej osoby. Zaistený tovar podozrivý z porušenia predpisov o duševnom vlastníctve bude počas tejto doby uskladnený pod dohľadom colníkov. „Predajcovi hrozí pokuta až do výšky 67 000 eur“, doplnila Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 222 kB]

(25. 07. 2014)

Archív noviniek