Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Predajňa v obchodnom centre predávala falzifikáty

TRNAVA/SKALICA – 27. 10. 2017: Trnavskí colníci pri kontrole v obchodnom centre v meste Skalica zaistili falzifikáty v hodnote takmer 15 000 eur.  Išlo o parfumy, spodnú bielizeň a dáždniky, ktoré boli napodobeninami svetových značiek.  

V uplynulých dňoch kontrolovali trnavskí colníci v jednej z predajní obchodného centra v Skalici používanie elektronickej registračnej pokladnice a dodržiavanie ochrany práv duševného vlastníctva. Obhliadkou  predajných a skladovacích priestorov predajne zistili, že sa v nich nachádzajú parfumy,  spodná bielizeň a dáždniky. Vzhľadom na ich celkové vyhotovenie, materiál a predajnú cenu nadobudli colníci podozrenie, že môže ísť o porušovanie práv duševného vlastníctva ochranných známok HUGO BOSS, VERSAGE, JOOP, CHANEL, BURBERRY, LACOSTE, CALVIN KLEIN a iné.   

Colníci preto bezodkladne kontaktovali oprávnené osoby, ktoré ich podozrenie potvrdili. Celkovo zaistili 226 parfumov, 180 kusov dámskej a pánskej spodnej bielizne a 2 dáždniky.  Ak by sa tieto výrobky predali na trhu ako originály, spôsobili by škodu v predbežnej výške 14 800 eur.  

Zaistený tovar zrejme skončí v spaľovni. Spodnú bielizeň je možné poskytnúť aj na humanitárne účely po predchádzajúcom posúdení príslušným orgánom dozoru o jej zdravotnej neškodnosti a odstránení ochrannej známky. Majiteľovi obchodu, u ktorého colníci  falzifikáty zaistili, hrozí okrem prepadnutia tovaru aj pokuta až do výšky  67 000 eur.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 204 kB; nové okno]

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a ciel s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,5 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

 

(27. 10. 2017)

Archív noviniek