Preskočiť na hlavný obsah

Falzifikáty známych značiek stále „v kurze“

PREŠOV - 09.02.2022: Colný úrad Prešov v mesiaci január tohto roka zaistil pri kontrolách falzifikáty známych značiek. Napodobeniny textilu, obuvi a parfumov zaistil v celkovom počte 1 390 kusov. 

Colný úrad Prešov odhalil falzifikáty textilu, obuvi a parfumov v rámci kontrol zameraných na predajcov textilných výrobkov a obuvi. Išlo o tovar značiek Adidas, Nike, Versace, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Puma, Armani, Lacoste, Hugo Boss, Salomon, Gucci, Levi Strauss a New Balance. Colný úrad tovar zaistil v kontrolovaných prevádzkach priamo na predajnom mieste, nachádzal sa v predajných regáloch a skladových priestoroch predajní. Celkovo zaistil 1 390 kusov falzifikátov v predajnej hodnote tovaru za takmer 54 200 eur. Predajom, ponukou a skladovaním takéhoto tovaru dochádza k porušovaniu práv držiteľov rozhodnutí o prijatí opatrenia na domácom trhu. 

V rámci dokazovania pre podozrenie porušovania práv duševného vlastníctva predajcami, colný úrad oslovil oprávnené osoby majiteľov ochranných známok. Tí potvrdili, že ide o falzifikáty a súhlasili so zničením tohto tovaru. 

Príslušníci finančnej správy Colného úradu Prešov v mesiaci január zaistili najmä: 

  • športové súpravy v počte 463 kusov,
  • mikiny a tričká v počte 360 kusov,
  • obuv v počte 167 párov.

Finančná správa upozorňuje, že neoriginálne výrobky sú často zložením použitých materiálov ako aj nižšou kvalitou spracovania nevyhovujúce, čím môžu byť pre používateľov nebezpečné. Aj v týchto prípadoch sa príslušníci finančnej správy snažia chrániť trh ako aj samotného spotrebiteľa pred nekvalitnými a často nebezpečnými tovarmi.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 128 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(09. 02. 2022)

Archív noviniek