Preskočiť na hlavný obsah

„Fejkové“ tričká za 500 tisíc eur si už nekúpite

BRATISLAVA – 15.05.2018: Bratislavskí colníci objavili v predajni aj v skladoch na Starej Vajnorskej stovky falzifikátov textilných výrobkov za takmer 500 tisíc eur. Majitelia ochranných známok potvrdili, že ak by tieto tričká predali obchodníci ako originálne výrobky, zarobili by uvedenú sumu.

Colníci Colného úradu Bratislava našli v uplynulých dňoch pri kontrole predajne odevov a skladových priestorov na Starej Vajnorskej v Bratislave falzifikáty textilných výrobkov prestížnych módnych značiek. Najskôr odhalili podozrivo vyzerajúce tričká s logom a nápisom Tommy Hilfiger. Nakoľko išlo o predajňu, ktorá bola dosť veľká, rozhodli sa privolať kolegov a skontrolovať celú prevádzku aj skladové priestory.

Dôkladná kontrola potvrdila, že v priestoroch sa predávajú falzifikáty svetoznámych módnych značiek Tommy Hilfiger a Gucci v počte 535 kusov. Oprávnená osoba vyčíslila výšku škody, ktorá vznikla jej klientom, ako majiteľom ochranných známok v súvislosti so zaisteným tovarom, vo výške obvyklej predajnej ceny zodpovedajúcej originálnemu tovaru v celkovej hodnote 497 581 eur. Colníci zaistili 464 „fejkových“ tričiek značiek Gucci za 494 173 eur a 71 kusov falzifikátov tričiek Tommy Hilfiger v sume 3 408 eur.

Zaistený tovar s najväčšou pravdepodobnosťou skončí v spaľovni. Ak to bude možné, po posúdení jeho zdravotnej nezávadnosti a odstránení chráneného označenia, môže byť poskytnutý aj na humanitárne účely.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(15. 05. 2018)

Archív noviniek