Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Fejky tašiek pre psov či škrabiek na päty skončili v sklade galantských colníkov

TRNAVA/GALANTA – 07.07.2014: Colníci z Galanty odhalili 2 500 napodobenín viacerých ochranných známok. Škoda, ktorá by vznikla ich predajom bola vyčíslená na takmer 50 tisíc eur.

Galantskí colníci v rámci výkonu colného dohľadu vykonali kontrolu 3 zásielok z Číny, ktoré podľa prepravných dokladov mali skončiť na českom trhu. Počas kontroly nadobudli podozrenie, že sa v nich nachádzajú napodobeniny viacerých ochranných známok NICER DICER, PED EGG, TALKING TOM CAT, HELLO KITTY, BURBERRY.
Colníci preto zadržali:

  • 1556 prípravkov na pedikúru (škrabky na päty),
  • 596 hračiek (plastových figúrok zvierat),
  • 60 tašiek z textilného materiálu pre psov,
  • 288 kuchynských potrieb z plast.

Colníci bezodkladne oznámili svoje podozrenie aj zástupcom majiteľov ochranných známok, ktorí potvrdili že ide o falšovaný tovar. Práve oni teraz rozhodnú o ďalšom postupe. Majú možnosť vyjadriť sa, či súhlasia so zničením tovaru alebo podajú návrh na súd vo veci falšovania ochrannej známky.

Ako informovala hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Švárna odhadovaná škoda, ktorá by vznikla predajom týchto falzifikátov na trhu ako originálnych výrobkov bola predbežne vyčíslená na takmer 50 000 eur.

Osobe, ktorá porušila zákon o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi, môže uložiť colný úrad pokutu od 50 eur do 67 000 eur podľa závažnosti a druhu porušenia. Za opakované porušenie uloží colný úrad pokutu až do výšky 135 000 eur.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 210 kB]

(07. 07. 2014)

Archív noviniek