Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W4

Tísíce „fejkov“ v rukách nitrianskych colníkov

NITRA – 07.07.2017: Nitrianski colníci zaistili v obci Šahy takmer 13 tisíc kusov napodobenín značkovej kozmetiky. Majiteľom ochranných známok by predajom tohto tovaru vznikla škoda, ktorá je predbežne odhadovaná na viac ako 270 tisíc eur. Vodičovi z Maďarska, ktorý zaistený tovar prevážal, môže uložiť colný úrad pokutu od 3 000 eur do 67 000 eur. Zaistený tovar bude z dôvodu ochrany spotrebiteľa zničený pod dohľadom colníkov.

Pri výkone cestných kontrol zastavili nitrianski colníci v obci Šahy (okres Levice) maďarského vodiča úžitkového motorového vozidla maďarskej poznávacej značky, ktorý na výzvu colníkov predložil k prepravovanému tovaru faktúru, na základe ktorej mal tovar odovzdať príjemcovi na benzínovom čerpadle v Budapešti. Vodič taktiež uviedol, že tovar nakladal v garáži vo Varšave (Poľsko). Colníci po kontrole prepravovaného tovaru získali podozrenie, že sa jedná o napodobeniny značiek známych svetových výrobcov kozmetiky. Na základe komunikácie s držiteľmi práva duševného vlastníctva nitrianski colníci zaistili 12 832 kusov „fejkov“ parfémov a toaletných vôd.

Vodičovi z Maďarska, ktorý zaistený tovar prevážal, môže uložiť colný úrad pokutu od 3 000 eur do 67 000 eur. V ďalšom konaní sa bude rozhodovať o prepadnutí tovaru v prospech štátu a o jeho zničení pod colným dohľadom, nakoľko tento tovar nie je možné z dôvodu ochrany spotrebiteľa poskytnúť na charitatívne účely.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 201 kB; nové okno]

(07. 07. 2017)

Archív noviniek