Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W1

Finančná správa varuje pred falošným kontrolórom

BRATISLAVA – 15. 05. 2015: V Trnavskom kraji „úraduje“ falošný daňový kontrolór. Muž žiada od podnikateľov hotovosť, za ktorú im sľubuje „vyradenie zo zoznamu podozrivých prevádzok“. Finančná správa žiada každého občana, ktorý sa stretne s podobným postupom, aby nič neplatil a takéto konanie nahlásil.  

Podnikateľovi z Dunajskej Stredy sa muž predstavil ako pracovník kontroly z trnavského daňového úradu. Na služobnom preukaze mal napísané meno čiernou fixkou a na sebe žltý náramok. Odmietol prezradiť svoju totožnosť či navštíviť s podnikateľom pobočku daňového úradu. 

„Tvrdil mi, že v Trnavskom kraji, a to aj v dunajskostredskom okrese, je veľká daňová kontrola a on úzko spolupracuje ako supertajný pracovník s Daňovým úradom Trnava. Môže pomôcť a za finančnú odmenu je schopný odstrániť nepríjemné náležitosti...,“ hovorí podnikateľ, ktorý na konanie falošného daniara upozornil. 

Žiadame preto všetkých občanov či podnikateľov, ktorí sa stretli s takýmto konaním v „mene“ daňového úradu, aby to nahlásili na adresu hovorca@financnasprava.sk alebo na naše call centrum 048/43 17 222.
 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 121 kB; nové okno]

(15. 05. 2015)

Archív tlačových správ