Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Finančná správa na leteckých dňoch

BRATISLAVA – 23. 08. 2013: Už o týždeň bude aj finančná správa na 3. ročníku prestížneho medzinárodného podujatia SIAF. Je to najväčšia letecká udalosť roka na Slovensku a FS je jedným z partnerov. Na svojom stanovišti statických ukážok predvedieme divákom atraktívnu techniku.

Návštevníci našich stánkov budú mať jedinečnú možnosť podrobne si prezrieť a oboznámiť sa s fungovaním techniky, ktorá pri každodennej práci v teréne pomáha odhaľovať nelegálnu činnosť.

Mobilný detekčný skenovací systém AS&E 101 VAN sa využíva na odhaľovanie nukleárneho materiálu nelegálne prevážaného v dopravnom prostriedku. Detektor dokáže zamerať rádioaktívny materiál aj počas jazdy auta. V prípade nálezu sa zapne zvukový aj svetelný alarm. Skener má tiež kameru na nočné videnie. Na letiskách v Bratislave a Košiciach sa využíva na kontrolu batožiny. Colníci chodia so skenerom vypomáhať aj pri bezpečnostných akciách napr. pri stretnutí ministrov obrany členských štátov NATO v Bratislave.

Prenosné prístroje na detekciu a identifikáciu rádioaktívnych látok IDENTIFIER GR-135 Plus. sú špeciálne skonštruované tak, aby v reálnom čase identifikovali jadrový materiál a spustili bezpečnostný alarm. Keďže ide o vysoko citlivé a presné prístroje na zisťovanie gama a neutrónového žiarenia, je možné ich využiť aj v prípadoch odkrývania naozaj nízkych hladín žiarenia, alebo taktiež pri odhaľovaní prepráv maskovaných jadrových materiálov.

Mobilný RTG kontrolný inšpekčný systém THSCAN MT 1213 DE. Mobilný skener používame napr. na kontrolu kamiónov pri preprave tovaru z tretích krajín na vonkajšej hranici EÚ.

Röntgenovým lúčom dokáže rýchlo skontrolovať akékoľvek auto a následne identifikuje podozrivé miesta a dutiny v dopravných prostriedkoch.

(23. 08. 2013)

Archív tlačových správ