Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Finančná správa na SIAFe

BRATISLAVA – 11. 8. 2016: Na prestížnom podujatí Medzinárodné letecké dni SIAF 2016 nebude ani tento rok chýbať finančná správa. Už po štvrtý raz sa budeme podieľať na sprievodnom programe podujatia spolu s ďalšími zložkami, ktoré sa po celý rok starajú o bezproblémový chod letiska.  Pre  návštevníkov sme pripravili množstvo zaujímavých ukážok.  Brány letiska Sliač sa otvoria posledný augustový víkend - sobotu 27. a nedeľu 28. augusta.

Novinkou tohoročnej prezentácie budú nelegálne skrýše pašerákov. Divákom ukážeme, kam siaha vynaliezavosť páchateľov a naopak, skúsenosti našich kolegov. Úkryty dokážu za pomoci techniky či psov odhaliť. Colníci tiež predvedú simulovaný zásah. Zadržia pri ňom páchateľa, ktorý prepravuje nepovolený tovar – cigarety a omamné látky. Ďalším lákadlom je služobný čln, ktorý stráži prírodnú vodnú hranicu a bežne zasahuje na Dunaji.

Milovníci histórie si prídu opäť na svoje. Okrem zbraní, uniforiem a množstva informácií si budú môcť pozrieť aj hraničný orientačný stĺp, ktorý označoval štátnu hranicu bývalého Československa.

Svoje umenie predvedie opäť čestná jednotka - útvar finančnej správy, ktorý zabezpečuje rôzne reprezentačné akcie a dodáva im slávnostný vojenský charakter. Tento rok sa naši kolegovia budú podieľať spolu s Čestnou strážou prezidenta SR a Čestnou jednotkou Ministerstva obrany SR aj na slávnostnom otvorení podujatia.

V neposlednom rade ukážeme našim návštevníkom aj to, ako s nami môžu komunikovať elektronicky. Naši kolegovia sú pripravení predviesť záujemcom, ako fungujú elektronické mobilné aplikácie, ktoré im uľahčia komunikáciu s finančnou správou.

A ani na tohoročnom SIAFe nebudú chýbať stálice:

  • mobilné skenovacie zariadenie s ukážkou skenovania dopravného prostriedku,
  • mobilné zariadenie na meranie jadrového a rádioaktívneho tovaru,
  • prezentácia  zaujímavého tovaru, ktorý FS zaistila v rámci daňového dozoru alebo colného dohľadu 
  • ukážka výrobného zariadenia na nelegálnu výrobu liehu (nelegálna pálenica),
  • prezentácia problematiky colnej pošty – dôležité informácie, ktoré poukážu na to čo je povolené a čo je zakázané dovážať resp. vyvážať z/do EÚ v rámci poštovej prepravy.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 124 kB; nové okno]

(11. 08. 2016)

Archív tlačových správ