Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W2

Finančná správa opäť na leteckých dňoch SIAF

BRATISLAVA 27. 08. 2015:  Už po tretí raz sa na prestížnych Medzinárodných leteckých dňoch  SIAF 2015 bude prezentovať aj finančná správa.  Návštevníkom, ktorí si prídu pozrieť naše stanovište na letisku Sliač, ponúkneme tento víkend množstvo zaujímavostí. Okrem tradičných ťahákov, akými budú mobilné skenovacie zariadenie s ukážkou skenovania dopravného prostriedku či zariadenia na meranie jadrového a rádioaktívneho tovaru, chystáme aj novinku – kontrolu na „štátnej hranici.“ 

K stánkom finančnej správy sa návštevníci dostanú vskutku originálne - prekročia „štátnu hranicu.“ Prejdú cez rampu, kde ich skontroluje colník. V schengenskom priestore je to síce prežitok, no chceme najmä mladým ľuďom ukázať, ako to kedysi chodilo. Okrem toho určite zaujme aj staručká Škoda 1000 MB, ktorá bude tiež prechádzať hraničnou čiarou. 

Okrem tejto atrakcie sa návštevníci dozvedia veľa zaujímavostí z colníckej a daňovej histórie, budú si môcť pozrieť historické uniformy, výzbroj a výstroj colníkov či pašovaný tovar. Dostanú možnosť zapojiť sa do práce zamestnancov finančnej správy aj interaktívne.

Budú si môcť „poťažkať“ zbrane, odfotiť sa v dobovej uniforme colníkov i pozrieť si zaistené predmety. Či už falzifikáty alebo druhy živočíchov a rastlín chránené Dohovorom CITES. 

Verejnosť  dostane množstvo praktických rád a informácií, ako sa vyhnúť problémom pri dovoze tovaru z tretích krajín. Naši colníci ľuďom vysvetlia, čo je dovolené a čo zakázané dovážať na územie EÚ v rámci poštovej a leteckej prepravy. 

Finančná správa predstaví verejnosti aj ukážku nelegálneho destilačného zariadenia – podomácky vyrobenej pálenice. Čerešničkami na torte budú ukážky zadržania páchateľov príslušníkmi Jednotky služobných zásahov Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS)   ale aj noblesné vystúpenia členov čestnej jednotky. Chýbať nebudú ani kynologické ukážky práce služobných psovodov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 124 kB; nové okno]

(27. 08. 2015)

Archív tlačových správ