Preskočiť na hlavný obsah

Finančná správa opäť na SIAFe

BRATISLAVA – 27.08.2018: Záchyty colníkov, ukážky nelegálne prevážaného tovaru, zhabané živočíchy, ale aj dynamické ukážky a šikovnosť služobných psov. To všetko si môžu pozrieť návštevníci Medzinárodných leteckých dní SIAF 2018, ak navštívia 1. a 2. septembra na letisku Sliač expozíciu finančnej správy. Naša organizácia sa už po šiesty raz bude podieľať na sprievodnom programe tohto prestížneho podujatia.

Finančná správa nebude ani tento rok chýbať na prestížnom podujatí Medzinárodné letecké dni SIAF 2018. Pre návštevníkov sme pripravili množstvo zaujímavých ukážok. K dispozícii budú dobové uniformy, výzbroj a výstroj colníkov či pašovaný tovar. Zamestnanci finančnej správy ľuďom vysvetlia, čo je dovolené a čo zakázané dovážať na územie EÚ v rámci poštovej a leteckej prepravy.

Návštevníci stanovišťa finančnej správy budú mať možnosť stať sa našimi kolegami. Budú však musieť prejsť konkurzom, ktorý sme pripravili. Určený je najmä pre mladšie ročníky. Finančná správa bude preverovať fyzickú zdatnosť kandidátov v rôznych disciplínach. Dospelí návštevníci sa môžu naučiť, ako rozpoznať značkový tovar od falzifikátu. A niektoré značky si budú môcť s „fejkami“ priamo porovnať. Návštevníci si budú môcť ohmatať zbrane, pokúsiť sa vypáčiť dvere baranidlom alebo sa odfotiť v dobovej uniforme.

Ani tento rok nebude chýbať na SIAF-e RTG skener, ktorému neuniknú pašované cigarety ani žiadny iný kontraband. Colníci finančnej správy budú všetkým záujemcom vysvetľovať, čo všetko si treba na obrazovkách skenera všímať, aby nelegálne prevážaný sortiment odhalili. Svoje umenie predvedie opäť čestná jednotka – útvar finančnej správy, ktorý reprezentuje organizáciu na oficiálnych akciách. Návštevníkom predstaví ukážky nácviku pochodu, nástupu, vítanie hostí či podanie hlásenia. Súčasťou prezentácie budú aj veľmi obľúbené kynologické ukážky.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(27. 08. 2018)

Archív noviniek