Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W1

FS predlžuje úradné hodiny - Call Centrum funguje aj cez víkend

Bratislava – 14. 01. 2014: Počas nasledujúceho týždňa od 20.1.2014 do 27.1.2014 predlžujú daňové a colné úrady úradné hodiny. Každý pracovný deň budú verejnosti k dispozícii do 19.00 hod.  Predĺženie úradných hodín sa týka oblasti registra. Rovnako predlžujeme úradné hodiny Call Centra, ktoré bude okrem každodenného fungovania od 8.00 do 19.00 hodiny k dispozícii aj počas víkendov 18. - 19. 1. a 25. - 26. 1. 2014 a to v čase od 8.00 do 16.00 hodiny.

Od spustenia nového portálu vybavila finančná správa viac ak 12 000 telefonátov, písomných dopytov podaných prostredníctvom mailov, chatu alebo facebooku finančnej správy. Od spustenia nového portálu evidujeme viac ako 300 000 návštevníkov.

„Sme radi, že verejnosť začala používať aj naše nové komunikačné kanály ako facebook a chat, kde môžeme poskytovať odpovede v prípade, že je preťažené Call Centrum alebo v prípade ako to bolo dnes ráno, keď sa vyskytol konfiguračný problém. Ten sa v priebehu dňa podarilo odstrániť. Sme radi, že sme mohli daňovým subjektom pomôcť aj napriek tomu.“ Informuje hovorkyňa FS Patrícia Macíková.

Otázok zo strany verejnosti pribúda najmä v súvislosti s blížiacim sa termínom podania daňových priznaní. „Daňové subjekty si na nový portál ešte len zvykajú – je to zmena a je prirodzené, že si to vyžaduje istý čas. Aby sme podnikateľom pomohli, zapojili sme ďalších našich zamestnancov ako výpomoc Call Centra“, pokračuje Patrícia Macíková.

Zaznamenali sme obmedzenie elektronického podávania niektorých dokumentov pre úplne nových  používateľov portálu finančnej správy. Obmedzenie bolo spôsobené nesprávnou konfiguráciou elektronickej podateľne zo strany dodávateľa informačného systému. Oprava bola zrealizovaná a nasadená bude na produkčné prostredie dnes v noci. Finančná správa mailom informuje daňové subjekty o tom, ako majú v takomto prípade postupovať.

Finančná správa zároveň pripomína, že sa blíži 27. január, termín podania daňových priznaní k DPH, ktoré sú všetci platitelia DPH povinní podať výlučne elektronicky.  Daňové a colné úrady sú pripravené na návštevu dosiaľ neregistrovaných daňových subjektov každý deň do večerných hodín tak, aby si každý mal možnosť splniť svoju zákonnú povinnosť.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 133 kB]

(14. 01. 2014)

Archív tlačových správ