Preskočiť na hlavný obsah

FS varuje občanov, opäť sa šíri podvodný email

Finančná správa opäť upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať daňovníkov. Ide o falošné upozornenie na vrátenie finančných prostriedkov. Mail obsahuje falošné informácie a FS takýto email nikomu neposielala, vyzýva preto občanov, aby naň nereagovali ani neposkytovali žiadne svoje údaje.

Finančná správa apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať. Neznámy odosielateľ v mene finančnej správy rozposiela daňovníkom email (viď nižšie), v ktorom ich informuje, že majú nárok na vrátenie dane vo výške 425,58 EUR.

Finančná správa chce informovať verejnosť o týchto podvodných praktikách, aby občania zbytočne neprichádzali o svoje peniaze a nenaleteli podvodníkom, ktorí ich chcú len zneužiť. Finančná správa vyzýva verejnosť, aby na takéto emaily nereagovali, neklikali na priložené linky a nevypĺňali žiadne „registrácie ani žiadosti“ a obrátili sa na políciu. Žiadne takéto emaily finančná správa nerozposiela.  Najnovší pokus podvodníkov budeme riešiť v spolupráci s kompetentnými orgánmi.

Podvodný email:


Vážený daňovník,
Máte nárok na vrátenie dane do výšky 425,58 EUR.
Na tento účel je potrebné, aby ste podali oficiálnu žiadosť o vrátenie dane s použitím údajov, ktoré ste u nás zaregistrovali.
Požiadajte o vrátenie dane
Upozornenie:
Ak teraz nevyplníte žiadosť o vrátenie dane , nebudete môcť požiadať o vrátenie ročnej dane online
Finančná správa

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(03. 04. 2024)

Archív noviniek