Preskočiť na hlavný obsah

Odhalený nelegálny biznis s tabakom do vodných fajok

BRATISLAVA – 23.02.2023: Vyše 366 kilogramov nelegálneho tabaku do vodných fajok a spôsobená škoda štátu viac ako 37 tisíc eur. Takýto nelegálny biznis sa podarilo odhaliť Kriminálnemu úradu finančnej správy. V rámci akcie pod krycím názvom Gróf zadržali v Bratislave páchateľa, ktorý s týmto tabakom obchodoval. Hrozí mu za to trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Kriminalisti finančnej správy majú za sebou ďalšiu úspešnú akciu. V rámci akcie Gróf v uplynulých dňoch vykonali prehliadku motorového vozidla a nebytového priestoru v Bratislave. Podarilo sa im zaistiť páchateľa aj s nelegálnym tovarom. Odhalených bolo viac ako 366 kilogramov tabaku rôznych značiek do vodných fajok bez označenia platnou kontrolnou známkou. Tie zadržaná osoba nezákonne predávala, čím štátu spôsobila škodu na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vo výške najmenej 37.136,80 eura. Okrem nelegálneho kontrabandu kriminalisti zaistili aj motorové vozidlo, finančnú hotovosť vo výške 7000 eur, mobilné telefóny, notebook, písomnosti a doklady súvisiace s trestnou činnosťou, ktoré budú podrobené znaleckému skúmaniu.

Zadržaný páchateľ je väzobne stíhaný a bolo mu vznesené obvinenie z porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(23. 02. 2023)

Archív noviniek