Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W8

Colníci odhalili hašiš, LSD a marihuanu

TRNAVA/HOLÍČ – 24.07.2017: Počas víkendu objavili trnavskí colníci na bývalom hraničnom prechode s Českou republikou v  Holíči  hašiš, LSD a marihuanu. Na drogy ich  upozornil služobný pes finančnej správy Zoro. 

Počas víkendu, v nočných hodinách, colníci z Trnavy na bývalom hraničnom prechode Holíč v smere do Slovenskej republiky vykonávali bežnú kontrolu vozidiel zameranú na dodržiavanie colných a daňových predpisov.

Z piatka na sobotu, krátko po polnoci, zastavili osobné motorové vozidlo s nemeckým evidenčným číslom. Šoféroval ho 22-ročný občan nemeckej národnosti. Okrem neho sa vo vozidle nachádzal jeden spolujazdec, taktiež nemeckej národnosti.

Zo soboty na nedeľu, taktiež krátko po polnoci, zastavili osobné motorové vozidlo so skalickým evidenčným číslom, ktoré viedol 36- ročný občan z Kopčan. Spolu s ním sa vo vozidle nachádzal jeden muž a jedna žena, ktorí svoju totožnosť hliadke nevedeli preukázať. Následným preverovaním colníci zistili, že ide o 37- ročného muža a 23- ročnú ženu, obaja českej národnosti.

V oboch prípadoch na výzvu colníkov, či prepravujú tovar, ktorý podlieha colnému alebo daňovému dohľadu posádky vozidiel odpovedali záporne, na čo im colníci oznámili, že bude vykonaná kontrola so služobným psom. Počas nej trnavský psovod nasadil služobného psa Zora vycvičeného na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok. 

Ako informoval Jozef Belan, hovorca Colného úradu Trnava v prvom prípade u nemeckej posádky vozidla, pes označil vo dverách spolujazdca lakťovú opierku, kde sa však fyzickou kontrolu droga nepotvrdila. Po vyzvaní hliadkou na predloženie vecí nachádzajúcich sa u nich v oblečení, spolujazdec colníkom predložil ľadvinku, v ktorej sa nachádzala kovová nádoba s obsahom neznámej látky. Priznal sa, že ide o hašiš. V druhom prípade objavili colníci v kabelke občianky z  Čiech, a to  v puzdre od šípiek,  dávku LSD. Následnou kontrolou pes označil sedadlo spolujazdca, ktorý až na opätovnú výzvu colníkom predložil z vrecka krátkych nohavíc dve plastové uzatvárateľné vrecká s obsahom neznámej rastlinnej sušiny a sklenenú trubičku. 

Na základe týchto skutočností vzniklo dôvodné podozrenie z nezákonnej prepravy omamných a psychotropných látok. Prípad bol odovzdaný orgánom činným v trestnom konaní. 

„V oboch prípadoch objavil drogy služobný pes Zoro. Je to mladý, 1,5 ročný belgický ovčiak so špecifikáciou na omamné látky a trnavskému psovodovi bol  pridelený v marci tohto roku.“ dodal Belan.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 131 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a ciel s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,5 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(24. 07. 2017)

Archív noviniek